Gino Rossi – wiosna / lato 2013

Mało kto wie, że firma Gino Rossi jest w dużej mierze spółką z rodzimym kapitałem. Założyciele tej spółki to w większości Polacy, lecz nazwa marki pochodzi od imienia i nazwiska włoskiego fabrykanta i udziałowca Gino Rossiego. To nie przypadek ani kwestia większości udziałów – to doskonały chwyt marketingowy i sposób na pozycjonowanie marki do wyższej klasy średniej.

gino-rossi-kolekcja-wiosna-lato-2013_86179_5

Produkty Gino Rossi kojarzą się z szykiem i elegancją. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji wiosna/lato 2013. Oczywiście, głównym materiałem jest skóra. Kolekcja przeznaczona jest dla osób, które lubią na co dzień wyglądać elegancko, a zarazem swobodnie i przede wszystkim czuć się komfortowo. Wyraźnie widoczna jest inspiracja dwoma motywami kolorystycznymi.

Pierwszy z nich to trend Earthly. Jak sama nazwa wskazuję, ma on związek z naturą i z ziemią. Tak też jest w rzeczywistości, gdyż kolorystyka butów, ubrań i akcesoriów odnosi się do najważniejszych ziemskich minerałów czy metali szlachetnych. Wydaje się, że odzież z tej kolekcji doskonale sprawdzi się latem. Jednak nikt na nas nie nakrzyczy, jeżeli przemycimy jej elementy wiosną czy wczesną jesienią.

Drugi z motywów to Aquarelle. Tutaj też można się domyśleć, jak kolekcja może wyglądać. Projektanci Gino Rossi zdecydowali się na rozmyte, pastelowe barwy idealnie ukazujące piękno wiosny. Toteż ciuchy z tej kolekcji świetnie sprawdzą się podczas pierwszych ciepłych miesięcy w roku.

Nie brakuje także odzieży stonowanej, przeznaczonej głównie do celów biznesowych lub na okazje wieczorowe. Tradycyjne eleganckie buty garniturowe, bądź szpilki na obcasie znajdziemy w każdym sklepie tej marki.