Markowe Jeansy i ich rodzaje

stos jeansów na sklepowej półce

Ciężko znaleźć osobę, która w swojej szafie nie ma chociaż jednej pary, dobrze znanych każdemu jeansów. To jeden z elementów mody, który nigdy nie będzie passe. Większość firm mających w swojej ofercie takowe spodnie, co sezon stara się zaprezentować nowe propozycje dla swoich klientów, poszukujących świeżych inspiracji dla swojego niepowtarzalnego stylu. Na metkach spotkamy różne oznaczenia, takie jak „skinny”, „high waist” czy „straight”. Czy wiemy, co to tak naprawdę znaczy? Jeżeli jeszcze nie zdajecie sobie sprawy z tych oznaczeń, spieszymy z pomocą!

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą, jeansy możemy rozróżniać na podstawie kroju, stanu i szerokości nogawki. Odpowiednie zmieszanie tych kryteriów daje nam spodnie, które ostatecznie wylądują na naszych nogach. Zabierzmy się za wytłumaczenie tego, co niezrozumiałe!

Krój

Krój to określenie ogólnej sylwetki spodni. Mowa tutaj o tym, jak są one do niej dopasowane, jak szerokie są czy jak przylegają w poszczególnych miejscach. Krój „regular” to ten standardowy. Jest dokładniej dopasowany w biodrach oraz ma prostą nogawkę. Jeżeli chcemy czegoś bardziej podkreślającego sylwetkę, celujmy w tzw. slim fit. Zwężone w biodrach i udach, często z dodatkiem stretchu, dopasowują się do naszego ciała jednakże nie tak dokładnie, jak następny wspomniany model. Krój „skinny” to ten najbardziej przylegający i najwyraźniej podkreślający figurę, stąd też najlepiej prezentuje się na kobiecej figurze niczym damskie jeansy Tommyego Hilfigera https://www.markoweubrania.com/kategoria/spodnie-jeansy-leginsy-tommy-hilfiger

Stan

Gdy mówimy o stanie, chodzi tu o wysokość, na jakiej położony jest pas naszych spodni w stosunku do talii. Spodnie o wysokim stanie, tzw. high waist to opcja najwyższa i sięga przynajmniej do pępka. „Normal waist” to najczęściej spotykane wyjście, oznaczające średnią wysokość pasa. Natomiast stan niski lub „low waist” jest najpopularniejszy w spodniach potocznie zwanymi „biodrówkami” i jak sama nazwa mówi, pas spodni znajduje się na biodrach.

Tutaj możecie kupić damskie jeansy firmy Calvin Klein https://www.markoweubrania.com/kategoria/spodnie-jeansy-leginsy-calvin-klein

Kwestia szerokości nogawki jest chyba dość jasna. Punktem wyjścia niech będzie nogawka typu „straight”, której szerokość jest taka sama u dołu i na wysokości kolana. Gdy chcemy czegoś innego, mamy do wyboru typy takie jak „tapered” i „bootcut”. W pierwszym z nich nogawka zwęża się ku dołowi a drugi z nich to znacznie luźniejsze wyjście, w którym rozszerza się ona od kolana w dół.

Gdy zrozumiemy te kilka terminów obecnych na metkach naszych spodni, będzie nam znacznie łatwiej dobrać dla siebie spodnie, które będą tymi idealnymi. A o to nam powinno chodzić, aby wyglądać tak, jak najlepiej możemy, niezależnie od tego, czy jesteśmy kobieta, czy mężczyzną.