Rodzaje obcasów

Obuwie na obcasie to domena kobiecej mody. Jak łatwo zauważyć, obcas obcasowi nierówny, a panie nierzadko rozmawiają na ten temat używając różnych nazw. Nie są to określenia przypadkowe, gdyż każdy rodzaj obcasa ma swoją nazwę. Dla osób, które nie miały o tym pojęcia, postanowiłem przygotować krótki wpis na ten temat.

Podstawowy rodzaj obcasów, jaki uwielbiają kobiety, są oczywiście szpilki. Jak łatwo się domyśleć, to długie i dość cienke obcasy. Mężczyźni podziwiają panie, które potrafią przez cały dzień chodzić, biegać i podskakiwać mając na nogach szpilki. Nierzadko bardzo wysokie, których długość sięga 20cm w przypadku szpilek na platformie.

Ostatnimi czasy, do mody wróciły koturny. Koturn to również specyficzna forma obcasa. Stanowi integralny element podeszwy, w przeciwieństwie do innych rodzajów. Świetnie nadaje się dla tych kobiet, które lubią czuć się stabilnie w wysokich butach.

Do łask wraca także obcas typu kaczuszka. To bardzo niski obcas, który stosuje się różnego rodzaju botkach bądź kozakach. Nie daje takiego efektu jak szpilka, ale bardzo ładnie podkreśla linię buta. Buty o takim obcasie idealnie nadają się do noszenia codziennie bez większych bolesności dla stóp.Dwa ostatnie typy obcasów są równie popularne. Mowa tu o obcasach typu słupek oraz stożek. Pierwszy z nich to obcas średniej wysokości, ale jednakowej grubości. Drugi natomiast zwęża się ku dołowi dając zdumiewający efekt wizualny.