Dopasuj obuwie do swojej stopy

Dopasowywanie butów do rozmiaru oraz kształtu naszej stopy to bardzo ważna rzecz. Teoretycznie wszyscy o tym wiemy, w praktyce jednak bywa z tym różnie, gdyż nierzadko wybieramy buty ‘na oko”, nie znając dokładnie rozmiarów naszej nogi. Co prawda jeśli chodzi o długość, to każdy z nas z grubsza orientuje się ile ona wynosi, natomiast problem pojawia się przy szerokości. Większość z nas nie ma pojęcia, że jest to współczynnik nie mniej ważny, niż ten odnoszący się do długości. Dlatego też pod uwagę należy brać obie te kwestie.

W porządnym salonie obuwniczym pracownicy powinni być takich rzeczy świadomi, dzięki czemu będą służyć nam odpowiednią radą. Takie firmy jak Clarks, Ryłko czy Badura gwarantują nam doskonałą obsługę, która rozwieje wszelkie wątpliwości i dzięki umiejętnej współpracy idealnie dopasuje obuwie do naszej stopy. Wykwalifikowani pracownicy doskonale wiedzą, że między najdłuższym palcem, a krawędzią buta powinno być od pół do jednego centymetra. Rzecz jasna na tym ich wiedza się nie kończy, niemniej jest to tylko pierwszy z brzegu przykład, który pokazuje nam, jak istotne jest zachowywanie odpowiednich proporcji w doborze obuwia.

Buty Clarks, czy jakiekolwiek inne mają służyć nam przez spory okres czasu, dlatego też musimy odpowiednio dobrze je dobrać, by nasz zakup nie okazał się wyrzuconymi w błoto pieniędzmi. W końcu nikt z nas nie lubi marnować swoich środków, co bywa szczególnie bolesne w wypadku drogiego zakupu. Dlatego zwracajmy większa uwagę na wybierane przez nas buty, co zaoszczędzi nam i pieniędzy i problemów ze zdrowiem.