Kolekcja Clarks sygnowana nazwiskiem Mary Portas

Mary Portas to jedna z brytyjskich telewizyjnych gwiazd. Jej nazwisko jest na Wyspach niezmiernie popularne, szczególnie wśród osób, które interesują się szeroko pojętą modą. Co ciekawe Portas poza medialną aktywnością współpracuje również z angielskim rządem, dzięki czemu jej wizerunek nie ogranicza się tylko i wyłącznie do porad związanych z robieniem zakupów.

Nic więc dziwnego, iż Clarks, będący jednym z wiodących producentów obuwia, postanowił nawiązać współprace z tą właśnie osobą, czego efektem jest nowa kolekcja, której elementami charakterystycznymi są pastelowe kolory, motywy „wężowej skóry”, czy metalowe obcasy.

Część konsumentów dość mocno skrytykowała ten ruch, uważając, że jest to nic innego, jak prosty sposób na promocję obu marek i nie ma on żadnego przełożenia na oryginalność zaprezentowanych butów. Jednakże były to głosy mniejszości, gdyż znaczna część klienteli błyskawicznie zaopatrzyła się w te właśnie buty Clarks.

Rzecz jasna debiut nowej oferty, która była współtworzona z tak znaną osobistością nie mógł obyć się bez wielkiej imprezy. 21 lutego 2012 odbyła się premiera kolekcji, na której rzecz jasna zaproszona została Mary Portas. Wespół z czołowymi projektantami, którzy od wielu lat budują silną pozycję firmy Clarks, prezentowali oni najnowsze produkty oraz odpowiadali na wszelkie pytania. Spora część z nich dotyczyła inspiracji, jakie pomogły zespołowi stworzyć tak atrakcyjne modele.