Skąd pochodzą klapki Havaianas?

Havaianas to marka, która znana stała się na całym świecie, dzięki swoim stylowym klapkom, które na stałe wytyczyły nowe kanony mody związanej z plażą oraz latem. Nic więc dziwnego, iż firma, która dokonała tej swoistej rewolucji pochodzi z Brazylii, a więc kraju, który słynie ze swojego klimatu oraz złocistych plaż. To między innymi dlatego klapki tego właśnie producenta idealnie odpowiadały potrzebom tych osób, dla których letni okres to istne spełnienie marzeń.

Firma ta zadebiutowała w 1962 roku, jednakże już w ciągu kilku następnych lat stała się na tyle popularna, że musiała znacznie rozwinąć swoją produkcję. Z czasem zaczęto zdawać sobie sprawę, że lokalny rynek staje się zbyt ciasny, a ekspansja do innych krajów przestaje być obarczona sporym ryzykiem.

Havaianas postanowiło zaryzykować decydując się na wprowadzenie swojej oferty do takich krajów jak Francja, Stany Zjednoczone, czy Australia. Firma doskonale zdawała sobie sprawę, że są to wymagające rynki, lecz jednocześnie dają największe szanse na odniesienie sukcesu.

Optymistyczne założenia okazały się słuszne i w krótkim okresie obuwie tej firmy stało się jednym z najchętniej kupowanych japonek, a sama marka urosła do rangi kultowej, czego wyrazem jest chociażby wręczanie pary klapek brazylijskiego producenta każdemu, kto jest nominowany do Oskarów. Jest to spore wyróżnienie, gdyż wcale niełatwo jest przebić się firmie spoza Ameryki do mentalności obywateli Stanów Zjednoczonych. Havaianas ten wyczyn się udał, co stanowi doskonałe potwierdzenie wysokiej klasy tej właśnie marki.